Po raz kolejny wspieramy medialnie i mentalnie pływacki duet ekstremalny. W tym sezonie byliśmy z Olą Kabelis podczas jej przeprawy przez Kanał Catalina, a także z Piotrem Biankowskim w jego poszukiwaniach potworów w jeziorach Ameryki Północnej. Zapytaliśmy tę dwójkę, czy łatwo jest się dogadać, planując takie pływackie wyczyny...
Z naszego bloga
Start w triathlonie to megawyzwanie dla każdego. Bo przecież triathlon składa się z trzech dyscyplin: pływania, kolarstwa i biegania. O przygotowaniach do Challenge Gdańsk rozmawiamy z Karoliną Filipkowską – prezenterką telewizyjną, byłą koszykarką i pasjonatką aktywności fizycznej, którą odwiedziliśmy podczas treningu pływania.
Odwołując się do definicji pojęcia „trening sportowy”, można powiedzieć, że to ćwiczenia wykonywane w celu uzyskania większej sprawności w uprawianej dyscyplinie sportu. Nudne pływanie „od ściany do ściany” basenu to podstawa treningu pływackiego, bez której nie ma szans na przyzwoite wyniki również na zawodach open water czy w triathlonie.
Społeczność pływackich mastersów to ludzie, którzy kochają aktywność fizyczną, pozytywne zmęczenie, ale również dreszczyk emocji, który daje rywalizacja w wodzie. Rozmowa z Adamem Matusiakiem z Aquasfera Masters Olsztyn.
AQUA SPEED Open Water Series, czyli nowe wyzwania od AQUA SPEED.
Sezon na open water (pływanie w wodach otwartych) trwa – pomimo zawirowań roku 2020... Zarówno amatorzy pływania, jak i zawodnicy (również ci basenowi) zaspokajają głód rywalizacji, odwiedzając organizowane sporadycznie imprezy sportowe, aby poczuć dreszcz emocji, smak zwycięstwa, a czasem też gorycz porażki, tak potrzebną w doskonaleniu umiejętności.
Chęć pływania kraulem zdecydowanie dominuje wśród osób uczących się pływać. Nic w tym dziwnego, zważywszy na fakt, że jest to najszybsza i jedna z najprostszych do opanowania technik. Nauka pływania kraulem obejmuje ćwiczenia doskonalące pracę rąk i nóg oraz naukę prawidłowego oddechu. Co trzeba wiedzieć i od czego zacząć przygodę z kraulem?